Katy Perry Hayranları Sizi Böyle Alalım

Katy Perry, Katheryn Elizabeth Hudson 25 Ekim 1984 doğumlu, sahne adıyla Katy Perry, Amerika'lı şarkıcı, söz yazarı ve oyuncudur. Katy Perry Fotoğrafları

Katy Perry

Katy Perry, Katheryn Elizabeth Hudson 25 Ekim 1984 doğumlu, sahne adıyla Katy Perry, Amerika'lı şarkıcı, söz yazarı ve oyuncudur. Katy Perry Fotoğrafları

Katy Perry

Katy Perry

Katheryn Elizabeth Hudson (25 Ekim 1984), sahne adıyla Katy Perry, Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu. Gospel müziği ile büyüdü, babasının papaz olarak görev yaptığı kilisenin korosunda sekiz yıl görev aldı. 2001 yılında müzik listelerinde herhangi bir başarı elde edemeyen ilk albümü Katy Hudson'ı piyasaya sürdü, müzikal kariyerinin ilk altı yılında Katy Hudson adıyla sahneye çıktı. İlerleyen yıllarda yeni bir stüdyo albümü kaydetti fakat yayınlamaktan vazgeçti. 2007'de Capitol Records ile anlaşma imzaladıktan sonra Katy Perry sahne adını kullanmaya başladı.

Katy Perry

Katy Perry

Katty Perry, 2008'de yayınladığı ikinci albümü One of the Boys ile tanındı ve albümdeki I Kissed A Girl, Hot n Cold ve Waking Up in Vegas ile Billboard Hot 100 listesinde ilk ona girmeyi başardı.

2009'da, albümünü tanıtmak amacıyla Hello Katy Tour adını verdiği ilk dünya turnesine çıktı.

Katy Perry

Katy Perry

3. albümü Teenage Dream'i piyasaya sürdü. Albümdeki California Gurls, Teenage Dream, Firework, E.T. ve Last Friday Night (T.G.I.F.) şarkıları Hot 100 listesinin bir numarasına yükseldi. Bu başarısıyla birlikte Katy Perry, tek albümde beş şarkısını Hot 100 listesine girmeyi başarabilen ilk kadın sanatçı oldu.

Albümünü tanıtmak amacıyla California Dreams Tour adını verdiği ikinci dünya turnesini gerçekleştirdi.

Katy Perry

Katy Perry

Mart 2012'de, üçüncü stüdyo albümünü yeniden düzenleyerek Teenage Dream: The Complete Confection adıyla tekrar piyasaya sürdü. Yeniden düzenlenen albümün ilk single çalışması "Part of Me", ikinci single çalışması "Wide Awake" olarak yayınlandı.

Katy Perry

Katy Perry

Perry, Billboard Hot 100 listesinin ilk onu içerisinde aralıksız elli iki hafta kalabilen tek şarkıcıdır. 2012 itibariyle, 8 Grammy Ödülü'ne adaylığı bulunmaktadır. MTV'nin 2011'de "Yılın Sanatçısı" olarak seçtiği isimdir ABD'de 37.6 milyon, dünya genelinde 74.6 milyon dijital şarkı satışı; dünya genelinde 11 milyon albüm satışı bulunmaktadır.

Katy Perry

Katy Perry

İngiltere'de düzenlenen The X Factor'ün yedinci sezonu ile American Idol'ün dokuzuncu sezonunda konuk jüri olarak görev aldı. 2010 yılının sonunda "Purr", 2011 yılının sonunda "Meow" adını verdiği parfümleri piyasaya sürdü. 2011 yazında gösterime giren Şirinler filminde Şirine'ye dublaj yaptı, kendisine ait ilk filmi Katy Perry: Part of Me 3D olarak Temmuz 2012'de vizyona girdi. Aynı yıl, Billboard tarafından Yılın Kadını olarak seçildi. Tüm bunların dışında, 2010 yılından 2012 yılına kadar İngiliz komedyen Russell Brand ile evli kaldı.

Katy Perry

Katy Perry

Katy Perry ya da doğum adıyla Katheryn Elizabeth Hudson, Keith ve Mary Hudson çiftinin üç çocuğundan ortancası olarak Santa Barbara, Kaliforniya'da 25 Ekim 1984'te doğdu. Angela Hudson adında bir ablası ve David Hudson adında kendinden küçük bir erkek kardeşi vardır. Ailesi İrlandalılar, İngilizler, Almanlar ve Portekizliler'den oluşmaktadır.Sanatçının annesinin amcası, yönetmen Frank Perry'dir.

Katy Perry

Katy Perry

Babası papaz olan Katy, 9-17 yaşları arasında babasının görev yaptığı kilisedeki koroyo dahil oldu. Bu ortamda söylenen gospel müziğini dinleyerek ve söyleyerek büyüdü; bunun etkisinde kalarak Hristiyan okulları ile kamplarına katıldı. Çocukluk yıllarında Santa Barbara'da, deneyimli dansçılardan dans etmeyi öğrendi. Dos Pueblos Lisesi'ne başladı fakat birinci sınıftayken müzik alanında ilerlemek için okulu bıraktı. Dokuz yaşında almaya başladığı müzik eğitimini, on altı yaşına kadar almaya devam etti.

Katy Perry

Katy Perry

Perry, sanatçılık kariyerine gitar çalarak başladı.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)